AktualnościBiblioteka

Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej

Dnia 21.02.2023 do biblioteki szkolnej z okazji pasowania na czytelnika  zaproszono dzieci z klasy Ia z panią Renatą Tończyk oraz klasę Ib z panią Katarzyną Kuliberdą.
W przedstawieniu pt. „KSIĄŻKĄ POŁĄCZENI” pojawiły się zaczarowane postacie (uczennice klasy Vb Lena Rakocy, Natalia Bednarek, Patrycja Kuryś, Karolina Hekiert, Amelia Woźniak, uczennica VIa Maja Nowicka oraz uczeń klasy VII Sebastian Kotwica), które zachęciły pierwszoklasistów do częstego odwiedzania naszej biblioteki, omówiły też  zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych.
Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, korzystać z ich rad oraz przestrzegać obowiązków czytelnika.
Królowa Książka pasowała każdego ucznia na czytelnika a pozostałe zaczarowane postacie wręczyły dzieciom zakładki oraz pamiątkową książkę pt. „Pierwsze abecadło”.
Zakończeniem lekcji było wypożyczenie przez dzieci  pierwszych książek z biblioteki szkolnej. Uczennice z aktywu bibliotecznego przygotowały krótką scenkę, w której poinstruowały nowych czytelników, w jaki sposób należy prawidłowo  wypożyczać książki.

  Facebook  Facebook 
Skip to content