Damasławek w PRL-u

Serdecznie zapraszamy na festyn

Bardzo dziękujemy za Wasz czas i mamy nadzieję, e festyn się podobał. Było nas bardzo dużo, ale patrząc na Wasze twarze wiemy że się podobało.
W tej chwili na naszej stronie na FB oraz na YT oraz Spotify będziemy publikować kolejne efekty naszej pracy.

Mamy nadzieję że Wam się spodobają.

Poniżej film dokumentalny: „Damasławek w czasach PRLu”

Podcast edukacyjny „Damasławskie Kroniki Dźwiękowe – ocalić od zapomnienia” na Spotify:

Zapraszamy do subskrybowania oraz polubienia fanpage szkoły.

👉    Youtube: https://bit.ly/szkolnativi – subskrybuj nasz kanał
– tutaj ukażą się wszystkie wywiady które udało nam się nagrać. Jeżeli chcecie być na bieżąco – wystarczy kliknąć.
👉 Polub nasz Fanpage na FB: https://www.facebook.com/zspdamaslawek – a nie przegapisz żadnej nowości.
👉 Podcasty – Damasławska Kronika Dźwiekowa na Spotify:  https://bit.ly/DKDspotify podcasty o Damasławku

Projekt został dofinansowany w ramach  ogólnopolskiego projektu EDUKACJA – INSPIRACJA – Szkoła z Klasą , Fundacja EFC.

Program festynu: Damasławek w PRLu.

14.00 Rozpoczęcie festynu oraz powitanie gości. – Scena Główna za GOK

• Otwarcie wystawy zdjęć archiwalnych, Pamiątki z PRLu – życie codzienne (sala Orła Białego), Dziecięcy Świat w PRLu (sala muzyczna)

14.30 – Premierowa filmu “Damasławek w czasach PRLu” (sala kinowa)

15.15 – Pierwszy quiz: Co pamiętasz z tamtych lat ?

15.45 – Zespół “Szulerzy” zaprasza na koncert (scena główna)

16.30 – Druga projekcja  filmu dokumentalnego. (sala kinowa)

17.15 – quiz: Co pamiętasz z tamtych lat? (sala kinowa)

17.30 – Scena główna za GOK:  Rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie wręczenie nagród niespodzianek, wręczenie nagród za quizy.

18.00 – Pożegnanie z zespołem Szulerzy

Podczas festynu zapraszamy na:

• Malowanie twarzy oraz zabawy podwórkowe (boisko obok GOK)
  • Kawiarenka “Bufet” – zapraszamy na kawę, herbatę i ciastko – przygotowane przez rodziców klasy 8B SP.
  • Koło Gospodyń Wiejskich “Gosposie” z Dąbrowy zaprasza na PRLowski poczęstunek. W menu: grill po polsku czyli kaszanka i kiełbaska, kultowa zupa pomidorowa z ryżem oraz chleb ze smalcem i pyra z gzikiem.
  • Wystawa samochodów z epoki: Klasyki z Pałuk, Ol-mot retro Łaziska, Auto Fani Gołańcz, Strzelecka 17, A’albien Garage
  • Wystawa pamiątek z czasów PRLu: Wojciech Nowicki – mieszkaniec Damasławka, pasjonat dawno minionej epoki, Piotr Wilczyński – mieszkaniec Wapna, pasjonat dawno minionej epoki.
  • Dziecięcy Świat w PRLu: Michał Suszek – Sympatyczny kolekcjoner pamiątek z czasów PRLu, którego przede  wszystkim interesują zabawki i lalki. Znajdziemy u Niego również wszelkie gadżety, książki, opakowania po produktach spożywczych czy higienicznych.  Słowem… wszystko, co poprawiało humor dzieciom w tamtych czasach. Obserwować go można w internecie na facebooku.
  • Przejazd kultowym “Ogórkiem” ulicami Damasławka – przystanek początkowy ul. Kościelna obok GOK

Pierwszy odcinek naszego podcastu jest dostępny.

Zapraszamy do słuchania oraz subskrybowania.

Trailer naszego filmu, którego premiera odbędzie się 28 maja 2023r. podczas Festynu.