Aktualności

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W związku z rozpoczynającą się majówką już we wtorek 30 kwietnia uczniowie ZSP w Damasławku upamiętnili Święto Narodowe 3 Maja, prezentując na sali widowiskowej GOK spektakl pt. „Pokolenia”. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, następnie uczniowie przygotowani przez kryjące się za kulisami panie: Ingę Eliasz-Sierszulską, Annę Pietras i Żanetę Mosiek,  żywiołowo i naprawdę zabawnie odegrali krótką sztukę przedstawiającą w nieco krzywym zwierciadle konflikt pokoleń, a na szczególne uznanie zasłużyli odtwarzający rolę starszych panów Filip Kamiński i Hubert Synoradzki. Całość spektaklu ubarwiał szkolny chór wspierający solowe występy wokalne. Na koniec zaprezentowali się najmłodsi uczniowie z klas pierwszych, którzy odtańczyli trojaka przygotowanego przez panie Alinę Matysiak i Jolantę Dębowską.
Mamy nadzieję, że pogodny i radosny nastrój wprowadzony przez taką formę szkolnej akademii będzie towarzyszył nam przez całą majówkę.

  Facebook  Facebook 
Skip to content