AktualnościStrefa rodzicaStrefa ucznia

I Edycja Międzyszkolnego Konkursu Językowego

Wyniki I Edycji Międzyszkolnego Konkursu Językowego

„Poznaj idiomy z języka niemieckiego i języka angielskiego”

Na przełomie kwietnia i maja 2022 odbyła się I edycja Międzyszkolnego Konkursy Językowego ,,Poznaj idiomy w języku angielskim i języku niemieckim.”

Do konkursu przystąpili uczniowie klas 7 i 8 szkoły podstawowej a także ochotnicy z klasy ponadgimnazjalnej ( łącznie 58 uczniów ).

Celem konkursu było wzmocnienie motywacji do nauki języka niemieckiego i języka angielskiego a także pogłębienie wiedzy z zakresu leksyki, znajomości idiomów językowych. Należą one do trudnej grupy tłumaczeń, interpretacji. Stanowią wyrażenia językowe, które mają swoiste znaczenia.

W konkursie brali  udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Damasławku i w Niemczynie.

Nagrodzono najciekawsze, najoryginalniejsze interpretacje :

I miejsce – Kuba Żurowski – klasa 7a SP Niemczyn

II miejsce – Natasza Pikula – klasa 7b ZSP Damasławek

Ksawery Politowski – klasa 8a SP Niemczyn

III miejsce  – Joanna Michalska – klasa 8b ZSP Damasławek

Wyróżnienie przyznano Piotrowi Mazurkowi z klasy 3Technikum ZSP Damasławek

Gratulujemy zwycięzcom  i  życzymy dalszych sukcesów na polu językowym i artystycznym.

Nagrody ufundował  ZSP Damasławek.

Organizatorem konkursu była Hanna Woźniak

1 -Film  – nagrodzeni