AktualnościNasze sukcesy

Dzień Ziemi

W piątek 22 kwietnia w naszej szkole odbyły się obchody święta nazwanego „Dniem Ziemi” i ogłoszonego przez ONZ już w 2009 roku. Wszyscy uczniowie naszej szkoły mieli do wykonania przeróżne zadania związane z uczczeniem naturalnej równowagi, o którą wszyscy powinni dbać, ponieważ nasza planeta jest wspólnym dobrem całej ludzkości.

Przede wszystkim uczniowie wraz z wychowawcami wyruszyli w teren, aby choć trochę posprzątać porzucone bezmyślnie, a zapewne niekiedy i rozmyślnie, śmieci, które niestety nadal szpecą wygląd naszej „małej ojczyzny”.  Poza tym uczniowie na lekcjach pod bacznym okiem wychowawców wykonywali plakaty, zabawki z odpadka, prezentacje multimedialne związane z tematyką ekologiczną. Odbył się także konkurs  przygotowany przez panie Sylwię Kaniewską i Sylwię Sturmę dla klasy szóstej i klas siódmych. Konkurs dotyczył tematów z ekologii, ale też geografii i biologii. Dwugodzinne zmagania  zakończyły się zwycięstwem drużyny z klasy 7b, w składzie:

Julia Zyzak, Natasza Pikula, Adam Kalka

Klasy ósme rozwiązywały zadania matematyczne związane z ochroną środowiska. Zestaw 12 zadań przygotowała dla nich pani Inga Eliasz – Sierszulska. Razem z panią Marią Kuberacką oceniły prace uczestników, wyłaniając najlepszych:

Paweł Jurke i Eleonora Wojciechowska – I miejsce

Miłosz Kossowicz – II miejsce

Marcin Mazurek, Zuzanna  Kowalewska, Kacper Pleskot – III miejsce

Mamy nadzieję, że po przerwie spowodowanej pandemią Dzień Ziemi na stałe wróci do kalendarza imprez szkolnych, ponieważ nie ma wątpliwości, że wiedza na temat ekologii jest niewystarczająca i ludzie jako gatunek nadal dokonują aktu samozniszczenia, nie dbając o swoją planetę.