AktualnościSamorząd Uczniowski

Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka obchodzi się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. W wybranym dniu uczniowie nie biorą z domu plecaków, co jednak nie znaczy, że przychodzą do szkoły z pustymi rękami. Dzień bez plecaka (z ang. „no backpack day”) to wybrany przez samorząd szkolny dzień, w którym wszyscy chętni uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, by jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory. Liczy się przede wszystkim pomysłowość i spryt – książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny, zwykle zabawny sposób.

W naszej szkole dzień bez plecaka miał miejsce 13 kwietnia 2022r. Mogliśmy tego dnia przekonać się o niezwykłej pomysłowości naszych uczniów. Samorząd Uczniowski przeprowadził konkurs i nagrodził najbardziej kreatywnych:

Klasy 1-3:
1. Adrian Eliasz