AktualnościBiblioteka

Pierwsze spotkanie czytelnicze klas pierwszych.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych.
Pierwsze spotkanie czytelnicze klas pierwszych, które odbyło się  dnia 22.02.2022 r. w naszej bibliotece szkolnej,  to wyjątkowa chwila.  Pani Mariola Kominiarek przekazała  nowym czytelnikom, że w świecie nowinek technologicznych KSIĄŻKI są i nadal będą ważne.
Uczniowie klas pierwszych odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły znajomość przeczytanych  baśni i bajek .
Książki stały się punktem wyjścia  do pogadanki o tym, jak należy o nie dbać.
Dzieci zapoznały się z prośbami książki oraz zasadami, jakie obowiązują w bibliotece.
Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy klasy Ia z wychowawczynią panią Elżbietą  Bogaczyk oraz czytelnicy klasy Ib z wychowawczynią  panią  Natalią Chołody złożyli uroczyste przyrzeczenie.
Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali zakładki oraz książki pt. ,,Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem‘’.