AktualnościStrefa rodzica

Informacje dla rodziców uczniów rozpoczynających naukę w klasie I 2022/2023

OGÓLNE INFORMACJE DLA RODZICÓW UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

• Zajęcia edukacyjne odbywają się w godzinach od 8.00 do 12.30.
  • Główne zajęcia to edukacja wczesnoszkolna. W plan obowiązujących zajęć edukacji wczesnoszkolnej (20 godzin) wchodzą: 16 godzin edukacji wczesnoszkolnej, 2 godziny j. angielskiego, 3 godziny zajęć wychowania fizycznego. Ponadto,  dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach z religii/etyki, w wymiarze 2 godzin tygodniowo.
  • Na uroczystościach szkolnych obowiązuje strój galowy: dziewczynki – biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka, chłopcy – biała koszula, granatowe lub czarne spodnie.
  • Świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach: 7.00 do 15.15.
  • Uczniowie mogą korzystać z zajęć świetlicowych na podstawie zgłoszenia zgodnie z obowiązującym regulaminem (deklaracje do wypełnienia przez rodziców uczniowie otrzymują od wychowawcy w pierwszych dniach września).
  • Na terenie szkoły funkcjonuje stołówka, z której korzystają uczniowie zapisani na obiady (po opłaceniu posiłku) – drugie śniadanie dzieci przynoszą z domu.
  • Strój na zajęcia wychowania fizycznego to: koszulka, spodenki, skarpety, obuwie sportowe na miękkiej, jasnej, antypoślizgowej podeszwie. Strój należy włożyć do podpisanego worka.
  • Uczniowie mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach pozalekcyjnych zgodnie z zainteresowaniami i przedstawioną we wrześniu ofertą.
  • Na przerwach uczniowie przebywają pod stałą opieką wychowawcy lub nauczyciela dyżurującego na boisku szkolnym (w razie niesprzyjających warunków pogodowych – na dolnym holu).
  • Na terenie placówki (w godzinach urzędowania) uczniom w razie potrzeby służy pomocą pielęgniarka, logopeda i pedagog szkolny.
  • W szkole korzystamy z Dziennika Elektronicznego. Do pierwszego logowania należy podać wychowawcy swój adres e-mailowy.

INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH

We wrześniu uczniowie otrzymują darmowe podręczniki i ćwiczenia do zajęć edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego. Podręczniki są własnością szkoły, wypożyczone zostaną na rok każdemu dziecku. Ćwiczenia będą przekazywane bez obowiązku zwrotu.

Podręcznik do religii należy zakupić indywidualnie (Poznaję Boży świat”, red. ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek, wyd. Jedność).