Aktualności

Dzień Ziemi

Od ponad 50 lat obchodzimy święto naszej planety. Nasza szkoła przyłączyła się do tych obchodów 21 kwietnia w piątek. Tego dnia podsumowaliśmy dotychczasowe akcje proekologiczne zaplanowane w tym roku oraz zorganizowaliśmy kilka atrakcji związanych z Dniem Ziemi. Nad całością czuwały panie Sylwia Kaniewska i Sylwia Sturma.
Klasy 1-3 SP miały okazję obejrzeć fotorelacje i filmy ze swoich wycieczek do oczyszczalni ścieków i wysypiska śmieci. Dodatkowo najmłodsi uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą ekologii na co dzień. Następnie uczniowie mogli kibicować drużynom z klas 4-5 SP, które wzięły udział w nietypowych zawodach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego (m.in. nakrętkowy tor żużlowy, turlanie śmieci czy też zespołowe rzuty rolką papieru z zasłoniętymi oczami). Zawody wzbudziły wielkie emocje wśród uczestników i publiczności. Drugą częścią był quiz wiedzy na tematy ekologiczne przygotowany przez panie Sylwię Kaniewską i Sylwię Sturmę (m.in. segregacja śmieci, puzzle geograficzne, składniki żywieniowe itd.). Zwyciężyła klasa 4a, która w nagrodę otrzymała bon na pizzę w Starej Szkole, ufundowany przez Radę Rodziców, drugie miejsce zdobyła klasa 5a (bony do sklepiku szkolnego), a trzecia była 4b (złoty bilet do sklepiku).
Starsi uczniowie zaprezentowali filmiki o ekologicznej tematyce oraz poezję proekologiczną. Najlepszym filmem okazało się dzieło klasy 7. Uczniowie klas ósmych podjęli się próby napisania i odczytania wierszy związanych z Dniem Ziemi. Jury wyróżniło utwory Nataszy Pikuli (8b), Mikołaja Komasy (8a) i Marka Pawlaka (8c). Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe lub zwalniające ich z kartkówek i odpytywania.

Na koniec zebrani na sali uczniowie i nauczyciele wzięli udział w quizie na smartfony  przygotowanym przez klasę 4T. Podwójnym zwycięzcą okazał się Konrad Krasinkiewicz z klasy 5b.
Mamy nadzieję, że tak pozytywne i ważne święto spełniło swoje zadanie i uświadomiło choć po części, że w kwestii bezpieczeństwa i dobra naszej planety bardzo wiele zależy tylko od nas i naszej dobrej woli.

  Facebook  Facebook 
Skip to content