AktualnościNasza Szkoła

Innowacyjna Szkoła Google to My!!!

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że Nasza Szkoła otrzymała tytuł “Innowacyjnej Szkoły Google”

Program ten jest prowadzony przez firmę Google oraz jej partnerów i ma na celu wsparcie  szkół w Polsce wykorzystujących kompleksowe rozwiązania Google dla edukacji. W ramach planów strategicznych Polski, znajduje się ambitny program transformacji cyfrowej edukacji, zawierający m.in. zakrojony na szeroką skalę program zakupu urządzeń dla szkół oraz zwiększenie umiejętności cyfrowych nauczycieli i uczniówJest to unikalna szansa, by zmienić polską edukację i przenieść szkoły na wyższy poziom, co w ostatecznym rozrachunku zmieściłoby Polskę wśród wiodących systemów edukacji na Świecie. Niemniej jednak, aby tak się stało musimy odpowiednio się przygotować, wykorzystując najbardziej innowacyjne i sprawdzone metody transformacji edukacji.

Transformacja cyfrowa to nie tylko wdrożenie technologii, ale przede wszystkim przeprowadzenie zmian i dotychczasowych przyzwyczajeń kadry szkolnej.  Celem programu jest włączenie szkół w całościowy ekosystem edukacyjny, obejmujący m.in. rozwiązania Google dla Edukacji, który udoskonali efektywność nauczania i uczenia się z korzyścią dla:

• Uczniów
  • Kadry nauczycielskiej
  • Kadry zarządzającej placówkami oświatowymi
  • Administratorów IT
  • Opiekunów i rodziców uczniów

Dzięki udziałowi w programie  „Innowacyjna Szkoła Google” nasza szkoła ma zapewnione kompleksowe rozwiązania w zakresie:

• konfiguracji i dostępu do platformy Google Workspace for Education
  • kompleksowego szkolenia dla kadry dydaktycznej, zespołu IT oraz kadry zarządzającej w obszarze wykorzystania nowych technologii w szkole.
  • przygotowania  do certyfikacji Google dla edukatorów
  • dostępu do najlepszych, certyfikowanych nauczycieli Google w Polsce (GEG Poland) oraz ich wsparcia.

Gratulujemy też nauczycielom którzy do tej pory zdali już oficjalne egzaminy certyfikujące Google:

• Pani Sylwia Sturma (Google Educator lvl 1),
  • Pan Paweł Tończyk (Google Educator lvl 1),
  • Pan Marcin Pikula (Google Educator lvl 1),
  • Pan Maciej Danieluk (Google Educator lvl 1 oraz 2, Google Certified Trainer)

Naszym celem jest odpowiedzialne wdrażanie technologii cyfrowych a także podnoszenie jakości nauczania dzięki ekosystemowi Google.

W konsekwencji chcemy osiągnąć taki poziom zaawansowania technologicznego w szkole, aby zostać szkołą referencyjną Google (Google for Education Reference School).