Dzień Korbola

DZIEŃ KORBOLA

22.09.2021 r

Tego roku z okazji pożegnania wakacji i powitania jesieni dla odmiany  Korbol zastąpił u nas Pyrę, która i tak jest wystarczająco doceniona w naszym regionie zwanym wszak Pyrlandią.

22 września 2021 roku przejdzie do historii naszej szkoły jako Dzień Korbola. Korbol natomiast, powszechnie rozpoznawany pod jakże trywialnym imieniem dyni, okazał się istotą nader wdzięczną i chętną do wszelakich metamorfoz.

Okazało się, że korbole skrywają w sobie setki przeróżnych charakterów czekających tylko, aby je wyłonić i wyzwolić spod pozornie gruboskórnej korbolowej natury. Uczniowie naszej szkoły skwapliwie skorzystali z okazji, aby odsłonić prawdziwą twarz korbola i okazało się, że czaiły się w nich modne skromnisie, rozzłoszczone wiedźmy, delikatne i zwiewne nimfy, jeże, krowy, minionki, itd. Kreatywność uczniów i nauczycieli po raz kolejny okazała się nie mieć granic. Efekty prac można podziwiać na szkolnym korytarzu.

Korbol zapewnił też specjalną ściankę fotograficzną i okazał się niezbędnym elementem zawodów gimnastycznych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Do tego zapewniliśmy wszystkim ciepłą pyrę z ognia i grillowaną kiełbasę. Mamy nadzieję, że choć w małym stopniu przygotowało to nas na wyzwania okresu jesiennego.